Свято Івана Купала
В Україні свято Івана Купала має глибоке коріння в народному побуті і міцну естетичну основу. В наш час традиції його святкування зберігаються і відроджуються, воно і досі полонить нас своєю красою і самобутністю.
Святкування Івана Купала в Становій біля ставу – особлива магія. Кожного року сюди виходить все село, приїжджають сотні гостей з Тростянця та поруч розташованих сіл. Купальська ніч вважається однією із найтаємничіших. Головні символи свята – вогонь, вода і трави. Люди вважають, що цього дня нечисть покидала воду озер і річок. Магічна ніч сповнена повір’я, невід’ємна частина ритуалу – спалення Марени, божества, що морить землю стужею, а людину – хворобою. Тому багато хто до спалення клали в опудало соломинку із бажанням позбутися чогось поганого, і вірили, що це збудеться. Дівчата навколо Марени водили хороводи і пускали вінки на воду, хлопці стрибали через вогнище, самодіяльні артисти співали пісень.
До пізньої ночі буяло купальське свято. По традиції всі його учасники загадували найпотаємніші бажання – станівчани не сумніваються, що всі вони обов’язково здійсняться.
Комментариев нет:
Отправить комментарий