суббота, 26 ноября 2016 г.

До Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні


      У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор 1932-1933 років в Україні. За радянських часів згадувати про нього було заборонено, після проголошення Україною незалежності ставлення змінилося майже радикально. Про Голодомор не тільки заговорили як про факт, що таки був, - йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом.


Голодомор початку 1930 рр. відтепер і, певно, назавжди залишиться однією з найактуальніших, гострих і болісних проблем українського суспільства - в політичному, науковому, морально-психологічному аспектах. Роки державної незалежності України сприяли дослідженню й висвітленню найбільшої у ХХ ст. катастрофи українців.

      Указом Президента України № 1310/98 Про встановлення Дня памяті жертв голодоморів від 26 листопада 1998 року в Україні відзначається національний пам’ятний день – День памяті жертв голодоморів.   
                                                                                     
    До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в бібліотеці презентовано  книжкову виставку «Голодомор – наша печаль і скорбота», на якій представлено документи, фотографії  та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців. 

         Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті  як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому, що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя людини і країни.   





Комментариев нет:

Отправить комментарий