понедельник, 14 октября 2013 г.


Свято Покрови Пресвятої Богородиці.


     
      14 жовтня православний світ відзначає одне з дванадцяти найбільших церковних свят року - Покрову Пресвятої Богородиці. Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році у констатинопольському Влахернському храмі.
      На Русі з дня Покрови починалися весілля, а дівчата цього дня ходили до церкви молитися про швидке заміжжя. За народною прикметою, чим більше снігу випаде на Покрову, тим більше весіль можна буде чекати в майбутньому році.
    Історія свідчить, що в 910 році під час вторгнення сарацинів у межі Візантійської імперії, св.Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній, перебуваючи в 1-й день жовтня (14 жовтня за новим стилем) у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенощного недільного співу бачили в повітрі явлення Пресвятої Діви Богородиці. Вона зняла зі своєї голови  покрову і накрила нею тих, хто молився у храмі, захищаючи людей від ворогів видимих і невидимих.
   Явлення спершу прославили віряни церкви, а потім жителі всього Константинополя. Жителі міста, почувши про це диво, почали сподіватися, що Бог за молитвами Заступниці позбавить їх від нашестя сарацинів. Незабаром після явлення Пресвятої Богородиці їх вигнали з Константинополя. У Влахернській церкві збереглася пам'ять про дивне явлення Богоматері, але грецька церква це свято не відзначає.
    Покрова Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань. Цього дня віруючі просять у Цариці Небесної захисту та допомоги. Це свято також тісно пов'язане з багатьма українськими народними звичаями й обрядами. До Покрови селяни мали встигнути зібрати з поля весь урожай і завершити всі найважливіші  сільськогосподарські роботи.
    Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Тому саме цього дня козаки теж відзначають своє свято. Саме в цей день козаки на Січі вибирали собі отамана.
  На Покрову ми з особливою вдячністю і щирою вірою приймаємо заступництво за нас перед Всевишнім Пресвятої Діви Марії далекої Візантійської епохи, з якої походять витоки нашого національного українського свята.

Комментариев нет:

Отправить комментарий